W towarzystwie poważnych wesołków… Podsumowanie III Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego

Katarzyna Nejman-Lis   12.06.2024

W trwającym roku szkolnym 2023 / 2024 w ramach III Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego
zaprosiliśmy wszystkich miłośników poezji, kultury słowa i sztuki aktorskiej na spotkanie z twórczością dwóch wybitnych Polaków.
Z okazji 230 rocznicy urodzin  – z Aleksandrem Fredrą oraz z racji 130 jubileuszu urodzin – z Julianem Tuwimem.

Konkurs pod hasłem „W towarzystwie poważnych wesołków… – MISTRZÓW TUWIMA I FREDRY” odbył się 29 maja.
Przystąpiło do niego trzydzieścioro ośmioro reprezentantów z jedenastu łódzkich szkół podstawowych.

Zgodnie z założeniami uczniowie recytowali wybrane utwory w dwóch grupach wiekowych:  kl. IV-VI oraz VII-VIII.
Nagrody przyznano w każdej z nich, z uwzględnieniem podziału na klasy. Oto laureaci:

Kl. IV

I m.Zuzanna Brzostowska, SP 34

II m.Nikola Turek, SP 29

Serdecznie Wam gratulujemy 😊

Szczere wyrazy podziękowania kierujemy do wspaniałych sponsorów wydarzenia,
a mianowicie Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej im. Mieszka I oraz Szkolnej Rady Rodziców.
Dzięki Państwa przychylności zakupiliśmy nie tylko wyjątkowe nagrody dla zwycięzców konkursu,
ale także pozostałych uczestników i wszystkich opiekunów.
Osobne podziękowania ślemy do Pana Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im. Mieszka I, Franciszka Klimka, który zaszczycił nas swoją obecnością, a także do Wydawnictwa Literatura, a zwłaszcza Pana Dariusza Kubiaka, za okazaną życzliwość, poświęcony czas
i pomoc w wyborze najlepszych publikacji.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji SP 12, wolontariuszom i nauczycielom, bez których nie udałoby się całe przedsięwzięcie.
Najbardziej zaś ponownie dziękujemy BOHATEROM WYDARZENIA, czyli UCZNIOM za wyjątkowe prezentacje,
jak również ich Nauczycielom za zainteresowanie naszą inicjatywą i poświęconą uwagę swoim podopiecznym.

Do zobaczenia w kolejnym roku szkolnym 😊