Niebieskie Igrzyska. Hymn w wykonaniu naszych Tuzinek

Dagmara Urbaniak   20.04.2024

Kolejny rok z rzędu nasza placówka przyłączyła się do projektu organizowanego przez Instytut Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka pod nazwą Niebieskie Igrzyska.
Organizatorem i pomysłodawcą Niebieskich Igrzysk jest doktor Anna Budzińska, która od wielu lat pracuje z dziećmi w spektrum autyzmu, ale także rozpowszechnia wiedze na jego temat.

W tym roku nasza szkoła, popierając tę ideę, zorganizowała podczas Dni Otwartych, Niebieskie Igrzyska. Część sportowa odbyła się na sali gimnastycznej. Mali olimpijczycy z klas 1-3 ochoczo i z wielką gotowością podjęli wyzwanie, bawiąc się i śmiejąc co niemiara. Dużą rolę odegrali tu także wolontariusze z klas 4-8, którzy z ogromnym zaangażowaniem kibicowali i pomagali młodszym kolegom i koleżanką.

Nowatorskim pomysłem okazał się Hymn Niebieskich Igrzysk, do którego tekst napisała Izabela Minga mama dziecka w spektrum autyzmu. Nasz zespół Tuzinki też chciał mieć możliwość przyłączenia się do wspólnych działań z okazji miesiąca wiedzy na temat autyzmu i zaśpiewał Hymn, otwierając tym samym część sportową Niebieskich Igrzysk.

Ogromne podziękowania dla Pani Izabeli Muszyńskiej za przygotowanie zespołu i nagranie filmu.