Sprawa Jakuba Puchatka

Agata Kucharczyk   16.04.2024

16 kwietnia 2024 roku klasa 3B uczestniczyła w symulacji rozprawy sądowej zorganizowanej w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym na ul. Piotrkowskiej 135. Sąd na posiedzeniu jawnym rozpoznał sprawę ze skargi Jakuba Puchatka na decyzję Wojewody Łódzkiego w przedmiocie odmowy zmiany imienia. Posiedzenie rozpoczęto o godzinie 13.00, a zakończono o godzinie 13.15. Na rozprawie stawili się: w imieniu skarżącego – pełnomocnik adwokat Maciej Kłapouchy, w imieniu administracji publicznej – pełnomocnik Tomasz Tygrysek. Sprawozdanie z przebieg sprawy złożyła sędzia sprawozdawca sędzia WSA Agnieszka Kangurzewska. W składzie sędziowskim zasiadły również: sędzia WSA Marta Słój-Miodowy oraz sędzia WSA Katarzyna Stumilowa. Na widowni zasiedli uczniowie klasy 3B, którzy z uwagą wysłuchali wystąpień pełnomocników oraz wyroku sądu, a po rozprawie mieli okazję do zadania pytań związanych z pracą sądu.
Zanim rozprawa się rozpoczęła, dzieci miały możliwość zwiedzania zakamarków zabytkowego budynku sądu, co stanowiło niezwykłą podróż w czasie…

Bardzo dziękujemy Pani Annie Chmielarz-Grochal za zorganizowanie tak pouczających zajęć i propagowanie edukacji prawnej dla dzieci.