Herbatka na piątkę

Beata Stefańska   20.05.2021

Herbatka dla ucznia, czyli profilaktyka z kuchennej szafki 😊😊😊

Składniki herbatki są tak dobrane, że mają  korzystne działanie szczególnie dla  osób uczących się i przy  dużym wysiłku intelektualnym.
Polecamy ją więc naszym uczniom, przede wszystkim  z klas ósmych, których czekają egzaminy. Może to będzie herbatka „na piątkę”?

Herbatka to  kompozycja ziół i owoców, o delikatnym smaku i aromacie.  Melisa i rumianek działają odprężająco, zmniejszają drażliwość, pomagają utrzymać dobry nastrój oraz dobre psychiczne i fizyczne samopoczucie. Porzeczka wspomaga wzmocnienie organizmu i zmniejszenie uczucia zmęczenia. Głóg przyczynia się do zwiększenia dopływu tlenu, wspomaga pracę serca oraz krążenie obwodowe. Chmiel działa łagodząco na układ nerwowy, wraz z melisą i rumiankiem ułatwiają zasypianie i utrzymanie zdrowego snu.

Taka mieszankę radzimy przygotować samemu domowym sposobem mieszając w podanych niżej proporcjach składniki zakupione osobno
w sklepie zielarskim ( wtedy wystarczy na dłużej),  zebrane w  ogródku lub zdobyte na spacerach (np. kwiat lipy, rumianku):
liść melisy – 40%, owoc porzeczki czarnej – 20%, owoc głogu – 10%, owoc aronii – 10%, koszyczek rumianku – 7%, kwiatostan lipy – 5%,
szyszki chmielu – 5%, cynamon – 3%.
Można też nabyć gotową  „herbatkę dla ucznia” w saszetkach.