Półkolonie 8 II

Agata Kucharczyk   08.02.2024

I to już czwarty dzień naszej wspaniałej półkolonijnej przygody.

Nasza podróż rozpoczęła się wizytą w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym przy ul. Pomorskiej, które powstało w 1984 r.  Z ogromnym skupieniem i zaciekawieniem podziwialiśmy eksperymenty fizyczne związane między innymi z polem elektromagnetycznym, optyką, ciśnieniem,  punktem i środkiem ciężkości. Nasi półkoloniści poznali tajniki kamery termowizyjnej, mogli się sfotografować i zaobserwować rozkład temperatury w ciele. W Planetarium wpatrywaliśmy się w niebo i gwiazdozbiory, poznaliśmy tajemnice Układu Słonecznego oraz ruchy Ziemi. Dla zainteresowanych, którzy chcą stać się astronomami i wypatrywać gwiazdy polecamy aplikację Stellarium.

Czwartek został okrzyknięty „Dniem Okrągłego Pączusia” i pełnego brzusia:-). W szkole powstała Wytwórnia Magicznych Pączków, a nagromadzone kalorie spaliliśmy podczas pączkowych zawodów sportowych.  Były rzuty pączkiem do celu, bieg z pączuchem na talerzu, „pączkowanie” – smażenie pączków, biegi slalomowe, żonglowanie pączuchem z rączki do rączki, wyścigi pączkowych raczków oraz tor przeszkód. Czwartkowy dzień zakończyliśmy zajęciami relaksacyjnymi przy muzyce.

Anna Odziemek i Agata Kucharczyk