Gram w grę :)

Aleksandra Wielkopolan   13.02.2024

O zaletach gier planszowych nie trzeba nikogo przekonywać. Wszyscy wiemy, ile emocji potrafi wywołać w nas spotkanie
w zaprzyjaźnionym gronie, przy kolorowej planszy.

Ale też gry planszowe wymagają od uczestników nie lada umiejętności i predyspozycji. Gracze muszą wykazać się znajomością reguł, logicznego myślenia, zdolnością podejmowania decyzji, radzenia sobie z sukcesami i porażkami. Same gry stanowią nieocenione źródło wiedzy i przyczynek do kształcenia i rozwijania takich umiejętności, jak czytanie, liczenie, rozumowanie, wyszukiwanie informacji, wykorzystanie informacji nabytych wcześniej, spostrzegawczość, sprawności manualne. Dlatego gry planszowe w naszej bibliotece dostępne były „od zawsze” i wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Można nawet powiedzieć, że w tej dziedzinie nastąpił renesans:) i coraz więcej uczniów spędza czas przy wspólnym stole, co nas, oczywiście, bardzo cieszy.