We francuskim stylu…

Katarzyna Nejman-Lis   17.12.2023

W dniu 14.12.2023 r. w naszej szkole odbył się świąteczny kiermasz charytatywny na rzecz schroniska dla zwierząt oraz na zakup nowych piłek.

Każda klasa losowała kraj, z którego przyrządzała potrawy. Nasza wylosowała Francję.
Przygotowaliśmy francuskie dania m.in. tarty, rogaliki, smakołyki z ciasta francuskiego, bagietki, croissanty. Nasi sprzedawcy ubrali się iście w stylu francuskim: berety, bluzki w paski i czerwone apaszki. Zadbaliśmy też o dekorację, a warto podkreślić, że Michalina namalowała piękny obraz z wieżą Eiffla, który na sztaludze postawiliśmy obok stoiska.

Uczniowie z naszej klasy bardzo się zaangażowali i udało nam się zebrać 486 zł! Poszło nam zatem super! Wszystkim bardzo się podobało. To naprawdę „fajna” świąteczna akcja 🙂

Współautor newsa:  Adam Konecki 🙂