Stawiajmy czoła przeciwnościom – z uśmiechem na twarzy!

Katarzyna Nejman-Lis   22.12.2023

20 grudnia 2023r. naszą szkołę odwiedził Pan Sebastian Kolczyński, który od dziecka jest niepełnosprawny.
Podczas tego spotkania przekonaliśmy się, jakie sytuacje mogą spotkać osobę niepełnosprawną oraz jak mimo wielu przeciwności, można realizować swoje marzenia.

Pan Sebastian opowiedział nam o swojej rodzinie, pracy i zainteresowaniach. Wiele i naprawdę swobodnie mówił o trudnościach, które musi przezwyciężać (w dużym stopniu z pomocą innych), by stawiać czoła codzienności. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób pomaga innym, szczególnie tym, którzy tracą wiarę w to, że znów będą mogli chodzić lub biegać.

Z tego wyjątkowego spotkania nauczyliśmy się, że w życiu można z radością na twarzy pokonywać ogromne przeciwności ,
a także
jak ważne są integracja, wyrozumiałość oraz życzliwość.

Współautorka newsa: Noemi Szymczak, kl. Vb 🙂

PS Pan Sebastian przyjął nasze zaproszenie na kolejny turniej FIFY, a więc będziemy mieli kolejną okazję poznać go lepiej i radośnie spędzić razem czas 🙂