Urodziny Pana Jezusa…

Katarzyna Nejman-Lis   22.12.2023

W dniu 22.12.2023 od godz 9:10 rozpoczęliśmy przygotowania do klasowego spotkania świątecznego.

Na początku nasza Pani, Katarzyna Nejman-Lis, sprawdziła obecność, następnie chłopcy ustawiali ławki na środku sali, a dziewczyny krzesła. Wszyscy uczestnicy pomagali Pani z ustrojeniem stołu, czyli rozłożeniem obrusu, serwetek, świec, talerzyków, kubeczków i widelczyków, a potem wystawianiem poczęstunku przygotowanego przez uczniów i ich rodziców. Na 3 godzinie lekcyjnej stół był przygotowany. Wówczas dwie koleżanki, tj. Marika Grzyb oraz Klara Wolska przyniosły z kuchni podgrzane pierogi z kapustą i grzybami oraz białym serem i ziemniakami.

Zanim przystąpiliśmy do ich konsumpcji, oczywiście, skupiliśmy się na modlitwie. Najpierw trzej chłopcy: Franciszek Mecherzyński, Adam Konecki i Jan Marciniak przeczytali nam fragment Pisma Świętego o narodzinach Pana Jezusa, później wychowawczyni zaczęła modlitwę „Ojcze nasz”, a następnie Oliwier Kocemba poproszony przez Panią rozdał każdemu opłatek, byśmy mogli złożyć sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Dopiero potem zajadaliśmy się wszystkimi pysznościami… 🙂

W dalszej części spotkania Kacper Wojciechowski rozdawał prezenty, które mogliśmy wzajemnie podziwiać i cieszyć się nimi. Wszyscy mieli ok 45 min dla siebie. W tym czasie niektórzy grali w gry planszowe, jedli i śpiewali kolędy.

Na zakończenie uroczystości pozostało tylko sprzątanie klasy. Te osoby, które miały jeszcze język angielski poszły na lekcję, zaś pozostałe do domu. I tym razem to był piękny dzień 🙂

Współautor newsa: Filip Domański 🙂