Sprawne rączki mam… szyję choinkę

Anna Odziemek   20.12.2023

Zajęcia świetlicowe z szycia nabierają ogromnego tempa.
Kolejnym naszym wyzwaniem, zgodnie z kalendarzem, było uszycie choinek i ich udekorowanie.
Cały czas nabywamy umiejętności prostych ściegów, nawlekania nitki i pętelkowania.
W kolejnym zadaniu uczyliśmy się doszywać guziki na choinkę. Ta umiejętność, choć trudna, kiedyś Nam się przyda.

Zadanie nie było łatwe… bo prawidłowe doszycie guzika, dla niektórych dorosłych stanowi nie lada wyzwanie. Nasze Świetliczaki się nie poddały. Po kilku lekcjach szycia pięknie władają igłą i nitką. Potrzeba Nam jeszcze paru lekcji… aby tworzyć bardziej skomplikowane maskotki, ale to czego się nauczyliśmy, daje Nam ogromną motywację i satysfakcję. I o to w tym wszystkim chodzi….

Małymi krokami nauczymy się pięknie szyć… może kiedyś sami doszyjemy guziki do sweterka mamy,  aby ją odciążyć?
Może kiedyś sami zacerujemy sobie dziurkę w spodniach?

Zajęcia z innowacji pedagogicznej uczą dzieci samodzielności,
twórczości i nabywania umiejętności, które w dzisiejszych czasach zanikają.

Tym bardziej jesteśmy dumne z Naszych uczniów!