Pierwszaki w Krainie Świętego Mikołaja

Ewa Jarecka   19.12.2023

Przedświąteczny czas sprzyja wspólnej zabawie oraz integracji, klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do  malowniczej  Dobronianki, gdzie z workiem cukierków i prezentów czekał na dzieci Mikołaj. Każde dziecko miało okazję przekazać Mikołajowi życzenie związane z prezentami świątecznymi i zrobić z nim zdjęcie. Dobronianka to zarówno świetne miejsce na miłe spędzenie czasu, jaki i obiekt, gdzie dzieci mogą poznać z bliska wiele popularnych, ale i także egzotycznych gatunków zwierząt. Wraz z przewodnikiem uczniowie poznali mini zoo i jego mieszkańców. Dzieci mogły głaskać oraz karmić kozy pigmejskie, mary patagońskie, osła poitou, osła miniaturowego oraz króliki. Nasze serca skradł wielbłąd jednogarbny, renifer oraz alpaki huacaya. Po zwiedzaniu zoo uczniowie uczestniczyli w warsztatach piernikowych. Dzieci ozdabiały pierniki według własnego pomysłu. Bezapelacyjnie tu czuć świąteczny klimat, a mini zoo w zimowej scenerii wygląda jak z bajki. Zima wygląda tu magicznie. Tysiące światełek, dużo śniegu, tematyczne dekoracje i chata świętego Mikołaja. Dzięki świątecznym dekoracjom i zimowej aurze dzieci wróciły do szkoły pełne humoru, radości i miłych wspomnień. Dziś aura zdecydowanie sprzyjała spacerom i zabawie na świeżym powietrzu. Było mnóstwo radości i uśmiechów.