TUS PLUS ZABAWA NAPAWA OPTYMIZMEM I WIELKIE BRAWA DLA CAŁEJ ZAŁOGI!!!

Dagmara Urbaniak   05.12.2023

Od niedawna po przerwie wakacyjnej nastąpiła reaktywacja zajęć z Treningu Umiejętności Społecznych. W tym roku do zespołu dołączyła Wioletta Luniak, jako druga prowadząca i parę nowych uczniów.
Budowanie zespołu, to nie lada gratka przy tak charakternych młodych osobowościach. W każdy poniedziałek spotykamy się o godzinie 16:00, by dowiedzieć się o sobie czegoś nowego, spędzić razem czas, a przede wszystkim zbudować silny fundament w postaci zaufania. Bywają lepsze i gorsze momenty, ale w poniedziałki oprócz rozwiązywania problemów dnia codziennego znajdujemy czas na wspólną zabawę w poszanowaniu drugiej osoby, rozmowę i ćwiczeniu umiejętności, które pozwolą nam lepiej zrozumieć siebie i innych. Na ten czas skupiamy się na budowaniu grupy i akceptacji siebie nawzajem, ponieważ każda grupa społeczna dotyczy co najmniej dwóch osób. Nasze perypetie rozpatrujemy z jednej strony, jako nasze braki w wiedzy, nad którymi możemy popracować, ale także jako problem z akceptacją innych rówieśników. W kolejnych krokach podejmiemy rozmowy na temat komunikacji, asertywnej odmowy, akceptacji i odnalezieniu swoich mocnych stron.

Pedagog specjalny

Dagmara Urbaniak