W pszczelim raju – wizyta Pierwszaków w pasiece

Ewa Jarecka   22.11.2023

22 listopada klasy pierwsze wybrały się do „Pasieki u Lipce”. Uczniowie poznali „Sekretny świat pszczół”, brali udział w warsztatach, gdzie wykonali własnoręcznie świece z wosku, zwiedzali pasiekę, degustowali różnego rodzaju miody, mogli poznać produkty pszczele tj. pyłek pszczeli, propolis, pierzgę, wosk pszczeli oraz mogli zaopatrzyć się w miód, produkty pochodzenia pszczelarskiego oraz akcesoria z pszczołą w roli głównej. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Pasieka w Lipce to niezwykle ciekawe miejsce, dzięki gościnności gospodarzy, każdy z uczestników wycieczki mógł czuć się wyjątkowo. Dziękujemy za miłe chwile spędzone w pasiece oraz przekazanie ogromnej wiedzy dotyczącej życia pszczół.