RAZEM możemy wszystko!

Katarzyna Nejman-Lis   16.10.2023

W ostatni piątek września, czyli 29.09.2023r. na godzinie wychowawczej poznaliśmy pana Sylwestra Jana, który przeprowadził z nami warsztaty „Start Rakiety”.

Kiedy weszliśmy do klasy pan Jan przywitał nas. Na początku przypomnieliśmy sobie obowiązujące zasady na takich warsztatach np. zasadę STOP KLATKA, która oznacza, żeby w danym momencie nic nie mówić, PODNIESIONA RĘKA – zaufanie.
Poznaliśmy też ciekawą i praktyczną metodę316 wpływającą na uspokojenie się, gdyż przez 3 sekundy należy robić wdech, utrzymać go przez 1 sekundę, a przez 6 kolejnych wydychać powietrze. Później rozmawialiśmy o warsztatach, które mieliśmy w klasach 1-3.

Następnie omawialiśmy, jak wyglądają szkolenia NASA. Pan Sylwester podkreślał, że na takich szkoleniach trzeba współpracować ze sobą i nauczyć się wyczuwać, kiedy ktoś chce coś powiedzieć i dać dojść mu do głosu.

Po przerwie prowadzący zaproponował nam odbycie szkolenia podobnego do szkoleń NASA. Wytłumaczył nam, że będzie ono polegało na tym, że mamy odliczać do dziesięciu, ale nie jednocześnie. Musieliśmy być skupieni, cierpliwi i uważni, by powiedzieć następny numer i nie mówić razem z kimś. Na początku wydawało nam się, że to nie jest takie skomplikowane. Niestety okazało się, że wspólne odliczanie do wystartowania rakiety bez konkretnego sygnału jest trudniejsze niż myśleliśmy. Mieliśmy z tym zadaniem trochę problemu, ale po jakimś czasie udało się. Odliczanie do odlotu rakiety zakończyło się sukcesem, dzięki NASZEJ WSPÓŁPRACY! 🙂

Dziękujemy za te miłe i pouczające warsztaty.

Współautor newsa: Kacper Kuzepski 🙂