Nasz pomysł na świetlicowy „zimowy kalendarz adwentowy”

Anna Odziemek   01.12.2023

W świetlicy szkolnej powstał kalendarz nazwany przez nas „zadaniowo- zimowo-adwentowym”.  Trochę inny, niż ten, który zazwyczaj otrzymujemy. Nasz kalendarz, jest „nie-zwyczajny”, bo jego zadaniem jest nauczenie nas empatii, współpracy, refleksji, umiejętności podarowania czegoś od siebie, a nie tylko bezrefleksyjnego brania.

Nasz kalendarz w całości został wykonany własnoręcznie:
malowanie drewnianych figurek, przygotowanie kopert z zadaniami oraz inne dekoracje świąteczne.

Wspólnie z naszymi świetlicowymi elfami przygotowaliśmy zadania i obiecujemy, że wykonamy je wszystkie.  Niektóre z nich są do zrealizowania ze swoimi bliskimi, ale nie tylko przez dzieci. Panie nauczycielki też obiecują ich wykonanie ze swoimi rodzinami. Nie ma nic lepszego od zbaw i zadań, które integrują wszystkich. I żeby nie było tak łatwo, panie będą musiały udowodnić naszym Świetliczakom, że swoje zadania domowe wykonały… na jak najlepszą ocenę. A to, już zweryfikują nasze świetlicowe elfy.

Zatem, to niesamowite  wyzwanie czeka na nas wszystkich!

Przygotowane zadania nie tylko będą wymagały naszego ogromnego zaangażowania, ale i także refleksji, która podczas tych świąt jest najważniejsza i magiczna. Przy całym zgiełku i blasku zbliżających się dni, chcieliśmy także pomyśleć o innych, a nie tylko o sobie. Bo przecież radość z przeżywania świąt nie wiąże się tylko z naszymi pragnieniami, ale przede wszystkim z radością i szczęściem nas wszystkich, tych małych i tych dużych. Pamiętajmy o tym przygotowując się do tych ważnych dni i zasiadając przy wspólnym stole.

1-szego grudnia rozpoczęliśmy odkrywanie ukrytych zadań. Pierwszym z nich była rozmowa i czytanie o bezpieczeństwie podczas rozpoczynających się zabaw zimowych. Na weekend otrzymaliśmy zadania zabaw na świeżym powietrzu, a także przygotowań do wypiekania pierniczków świątecznych.

Co będzie naszymi kolejnymi wyzwaniami?
Obserwujcie naszą stronę!
Obiecujemy, że będzie ciekawie, zimowo i świątecznie, a realizację naszych zadań będziemy raportować na bieżąco.

ART-Kropka

Anna Odziemek