Sprawne rączki mam, szyję sobie sam

Anna Odziemek   13.12.2023

W nowym roku szkolnym w świetlicy rozpoczęły się zajęcia z innowacji pedagogicznej „Sprawne rączki mam, szyję sobie sam”.

Najważniejszymi założeniami wprowadzonych zajęć jest przede wszystkim:

• rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz doskonalenie zdolności manualnych;
  • kształtowanie u uczniów poczucia własnej wartości i sprawczości;
  • rozwijanie twórczości i wyobraźni;
  • nabywanie umiejętności posługiwania się przyborami krawieckimi, nauki szycia na maszynie, tkania na krośnie, szydełku.

Najmłodsi uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa podczas szycia, obejrzeliśmy filmik „Domowa krawcowa” i sami nawlekali igły i wiązali pętelki. Po opanowaniu tych najważniejszych wstępnych umiejętności rozpoczęliśmy pierwsze zadanie  – szycie przytulanki myszki.

Było przy tym dużo fajnej zabawy, śmiechu, a przede wszystkim kreowania wyglądu naszych zwierzaków i nadawania im imion. Każda z myszek była niepowtarzalna, uszyta własnoręcznie i ozdobiona, tak, jak każdy sobie ją wymarzył. Wyobraźcie sobie sami biegające myszki po całej świetlicy… brakowało nam tylko kota.

Zapraszamy do galerii.