Niespodzianka!!! Drobiazgi na szczęście!!!

Beata Stefańska   21.11.2023

Dzisiaj w szkole prawdziwa niespodzianka – „Paczuszki na szczęście”.
Na niektórych uczniów – szczęśliwych znalazców czekały drobiazgi, które były ukryte w różnych miejscach budynku. To wyroby rękodzielnicze, wykonane przez rodziców, ładnie zapakowane i opatrzone karteczką z ważnym przesłaniem.  Te drobiazgi miały za cel pocieszyć jakieś dziecko, sprawić radość, poprawić humor i tak właśnie się stało.
Było sporo zamieszania i poruszenia wśród uczniów. Jedno jest pewne – niespodzianka okazała się strzałem w dziesiątkę!
Uczniowie, którym dopisało szczęście, byli bardzo mile zaskoczeni i ogromnie się ucieszyli. I o to chodzi!
A nasi rodzice okazali się bardzo pomysłowi i bardzo zdolni! Dziękujemy im za to.
Poświęcili swój czas, przygotowali ładne paczuszki  ze ślicznymi, uroczymi, różnymi  drobiazgami.
Ci, którzy nie znaleźli, niech się nie smucą!!! Szczęście uśmiechnie się wcześniej, czy później do każdego.
Warto robić coś bezinteresownie dla innych, coś dobrego. A dlaczego to jest takie ważne – bo kwiaty rosną w słońcu – a ludzie w świetle miłości.
Niech te paczuszki na szczęście  staną się inspiracją, aby sprawiać czasem komuś ot tak, po prostu sympatyczną niespodziankę, niekoniecznie wykonaną przez siebie, chociaż można spróbować:). Co dzieciaki znalazły w tych paczuszkach? – niech to pozostanie naszą słodką tajemnicą!

Beata Stefańska – pedagog szkolny