„Święto Róży” w świetlicy szkolnej

Anna Odziemek   10.11.2023

W świetlicy obchodziliśmy „Dzień Róży”, który w naszej szkole był dniem niesamowitym.

W ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego podjęliśmy się wielu zadań, które miały nam przybliżyć czym tak naprawdę jest nasze zdrowie psychiczne. W czasie  tych zajęć czytaliśmy fragmenty książek „Labirynt” oraz „Kolorowy potwór”.
Podczas tworzenia prac wysłuchaliśmy audiobooka „Dobre uczynki”, które są jak płatki róż.

Wspólnie z paniami stworzyliśmy tablicę informacyjną dotyczącą emocji na podstawie książki Anny Llenas „Kolorowy potwór”.

W ramach „Dnia Róży” odbyliśmy zajęcia, podczas których dowiedzieliśmy się, czym jest dobro i, że warto się nim dzielić.
Wiemy, że mamy prawo do odczuwania różnych emocji i ich okazywania. Mamy prawo do uczenia się ich i zdobywania o nich wiedzy. Chcemy rozumieć nasze i innych emocje i dzielić się dobrem, które mamy w sobie.

Pamiętajmy, że małe, dobre uczynki są drogą prowadzącą na wyżyny!
Dbajmy o siebie i pamiętajmy o innych wokół nas.

Zobaczcie sami naszą galerię.