Tworzenie kolażu to super zabawa

Emilia Skrzypiec   26.10.2023

W dniu 26 października uczniowie z klasy IIb przygotowali kolejne projekty w ramach realizowanej innowacji na lekcjach języka angielskiego.  Ubrania i pory roku – praca projektowa przygotowana techniką kolażu to temat, z którym musieli się zmierzyć tym razem.

Tworzenie kolażu to nie tylko technika, ale także sztuka wyrażania siebie i eksplorowania własnej kreatywności. Aby zacząć swoją przygodę z tą formą sztuki, potrzebujemy kilku podstawowych rzeczy, takich jak: nożyczki, klej, papier, karton, gazety, tkaniny, drobne przedmioty codziennego użytku, drukowane obrazy oraz wszelkiego rodzaju ozdoby.

Pomysły, zabawa z różnorodnymi materiałami i technikami, ekspresja twórcza przejawiająca się w działaniach zespołowych zaskoczyły samych uczniów. Wszystkie elementy, które dzieci wprowadziły do swoich kompozycji  zaskakują i powodują, że każda praca jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.