Co tam w koszu jesień niesie – czyli październik w 1a

Ewa Jarecka   31.10.2023

W naszej klasie październik mija bardzo szybko. Nasza przygoda z literaturą zaczęła się od udziału w warsztatach z autorką książki  „Labirynt”. Książka, która bez względu na wiek podpowiada nam, co jest w życiu ważne. Uświadamia, że to my dokonujemy wyborów. I to my powinniśmy chcieć pomagać. Aktywnie braliśmy udział w Tygodniu Zdrowia Psychicznego, w grupach tworzyliśmy barwne plakaty z różami w roli głównej oraz „Co mogę zrobić, żeby w mojej klasie było miło”. 19 października odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia – ślubowanie, bardzo przyjemny dzień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów klas pierwszych. W piątek 20 października rozweselały i uczyły nas  zabawki- kolorowe pluszaki, lalki, klocki… Każdy opowiedział nam o tym, czym najbardziej lubi się bawić. Było bardzo wesoło i interesująco. 27 października  bohaterem dnia był kot i litera K. Przez cały dzień odbywały się różnorodne zadania z kotem w roli głównej. W ramach zajęć w domu zwierzaka mam i o niego dbam gościliśmy w klasie Tokio, Bonie i Nutkę. Mama Sary i mama Kamila opowiadały o pielęgnacji psów rasy buldog francuski, a tata Ignasia przekazał nam wiele ciekawostek o psach rasy springer spaniel angielski. Wiemy, że posiadanie zwierząt to nie tylko przyjemność ale i obowiązek. Znamy wiele ras psów i kotów. Dowiedzieliśmy się, że psy mogą wykonywać różne zawody i spełniać różne funkcje. Dyniowy dzień przyniósł nam wiele wrażeń, odkrywania i zabawy. Było słodko, wesoło i kreatywnie! Cały czas słuchamy, doświadczamy i sprawdzamy. Poznając jednostkę cm, wiemy już, że nasza szkoła jest na miarę! A my jesteśmy na miarę tej szkoły. Możecie się o tym przekonać, oglądając galerię. Zapraszamy!