Radio Eska i Supernova – Święto Róży w SP 12 – Dziękujemy Rodzicom!

Beata Stefańska   25.10.2023

Święto Róży i Dni Zdrowia Psychicznego już za nami. Wiele ciekawych rzeczy działo się w szkole. To wszystko dlatego,
że  kwiaty rosną w słońcu, a ludzie w świetle miłości.
Dziękujemy bardzo Rodzicom za angażowanie się w różne działania związane ze Świętem Róży:

• Były warsztaty psychoedukacyjne, spotkania z psychologami „Depresja młodzieńcza”, „Włącz pozytywne myślenie”.
  • Były zajęcia wychowawcze nt. „Czego możemy nauczyć się od róży”.
  • Nauka przy bukietach ze świeżych róż okazała się o wiele przyjemniejsza (wyjątkowe różane klimaty dało się odczuć w  klasa 5a) – gratulacje.
  • W salach lekcyjnych  powstały plakaty „Co mogę zrobić, co mogę dać, aby tworzyć pozytywne życie tam, gdzie jestem”.
  • Uczniowie z młodszych klas stworzyli kolorowe prace plastyczne o różach, a starsi na informatyce projektowali plakaty z mądrym przesłaniem.
  • Pierwszaki i Uczniowie klas 2a i 3b zrobili piękne prace z zasadami jak dbać o dobre relacje – BRAWO!
  • W bibliotece odbyło się spotkanie z autorką książki pt. „Labirynt” poruszającej kwestie wzajemnego wspierania się bez umniejszania samodzielności, ochrony własnych granic i budowania społeczności, która ceni sobie dobro i empatię.
  • Na parterze powstała „Jesienna Strefa wsparcia”.
  • Na zajęciach świetlicowych dzieci tworzyły płatki róż z dobrym słowem.
  • Przed wejściem do świetlicy pojawiła się gazetka o emocjach.
  • Przed wejściem do szkoły zostały posadzone krzewy róż dla dobrego samopoczucia.
  • Odwiedziła nas pani redaktor z radia Eska i Supernowa, nagrała audycję z naszymi uczniami oraz z pedagogiem szkolnym panią Beatą Stefańską i wychowawczynią kl. 3b panią Agatą Kucharczyk, która była następnie transmitowana w mediach.
  • W szatni na tablicy są porady, jak sobie radzić z depresją oraz artykuły na stronie szkoły.
  • Na zakończenie będzie jeszcze niespodzianka dla naszych uczniów… poszukiwanie w szkole miłych, drobnych prezencików rękodzielniczych, wykonanych przez rodziców –  „na szczęście i poprawienie nastroju”.

Beata Stefańska – pedagog szkolny, główny organizator