Dysleksja niejedno ma imię!

Małgorzata Rudnicka-Toczek   06.10.2023

XXI Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji za nami!

Choć na temat dysleksji powiedziano i napisano już wiele, nadal są wśród nas osoby, które nie posiadają kompletnej, bogatej i cennej wiedzy w tym zakresie.

Dysleksja, według definicji Polskiego Towarzystwa Dysleksji, są to specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci o prawidłowym rozwoju umysłowym. Spowodowane są zaburzeniami niektórych funkcji poznawczych, motorycznych i ich integracji, uwarunkowanymi nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego.

Z okazji  XXI Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji nasze koleżanki – Lenka i Ania przygotowały lekcję poświęconą tematowi dysleksji rozwojowej. Mogliśmy poznać szerzej owo zagadnienie, a także dowiedzieć się, jak pomóc uczniom, którzy mają stwierdzoną dysleksję rozwojową. Bardzo dziękujemy za tę cenną dawkę wiedzy!

Brawo Wy !