Legenda pewnej wioski

Agata Kucharczyk   19.10.2023

Nie tak dawno temu, do naszej klasowej wioski przybył nieznany wędrowiec. Przyniósł ze sobą światło i wiele cennych życiowych mądrości. Zafascynował nas swoim poczuciem humoru oraz pomógł zrozumieć panujące w naszym społecznym życiu określone zasady i normy. Każdy poczuł się ważny i potrzebny w grupie. Mędrzec przypomniał nam konieczność poszanowania wszystkich mieszkańców, stosowania zasad kultury w każdej sytuacji oraz zgodnego współdziałania i współpracy prowadzących do dobrego życia w społeczeństwie.

Zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo i konieczność respektowania odmienności i odrębności każdego człowieka. Mędrzec nie przyszedł do nas z pustymi rękami… Przyniósł podarunek, który zmienia nasze życie – miękkie i puchate:) Co to takiego? To tajemnica, która jest w nas…
Coś, dzięki czemu jesteśmy dobrymi ludźmi.

Trening umiejętności społecznych z zakresu profilaktyki wspomagający rozwój społeczny u dzieci poprowadził trener umiejętności społecznych i treningu interpersonalnego, pedagog i socjoterapeuta pan Sylwester Janek.
Dziękujemy za inspiracje:)