Spotkanie z pisarką

Aleksandra Wielkopolan   11.10.2023

We wtorek,10 października, gościliśmy panią Annę Kucharek, pisarkę, autorkę książki „Labirynt. Gdzie chowa się to, co warto odnaleźć”.

Choć ilustracje sugerują, że książka kierowana jest do czytelników młodszych, warto, aby w czytaniu towarzyszyły dzieciom osoby starsze, które dostrzegą i docenią walory literackie opowieści, jej przesłanie i  zechcą o tym z dziećmi porozmawiać .

W posłowiu czytamy: ” Każdego dnia (…) pokonujesz kolejne metry swojego labiryntu. W środku czekają na Ciebie różne zadania. Jeśli na to pozwalasz, pomagają przezwyciężyć obawy i budzą w Tobie to, co dobre.(…). Przemierzając swoje labirynty, możemy budować razem świat, w którym ludzie są głodni przygód, gotowi do poświęceń i chętni wspierać innych. W którym potrafią prosić o pomoc, choć jednocześnie, w miarę możliwości, radzą sobie sami.”

Na spotkaniu była obecna z nami róża – symbol tegorocznych szkolnych Dni Zdrowia Psychicznego, obchodzonych tradycyjnie w drugim tygodniu października. Przekaz płynący z książki „Labirynt” wpisuje się w idee, które chcemy rozwijać w naszych uczniach:  postawę życzliwości, serdeczności i empatii, uświadomienie wagi dobrostanu psychicznego i fizycznego, uwrażliwianie na piękno.

Jak na zakończenie każdego spotkania autorskiego przystało- jego uczestnicy ustawili się w długą kolejkę po książkę i , oczywiście, dedykację.