400 gramów zdrowia

Emilia Skrzypiec   11.06.2023

Nasza szkoła została wybrana razem z innymi 300 szkołami w Polsce do udziału w pilotażu Edukacyjnego Programu dla Zdrowia w  Szkołach realizowanego na zlecenie Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030.

W dniu 7 czerwca uczniowie klasy Vb uczestniczyli w zajęciach według specjalnie przygotowanego scenariusza. Realizacja tych zajęć miała na celu promować zdrowe wybory żywieniowe, które przeciwdziałają i zapobiegają zachorowaniu na choroby nowotworowe.

Poznaliśmy składniki odżywcze cenne dla zdrowia, znajdujące się w warzywach i owocach, ale przede wszystkim dowiedzieliśmy się, iż  bardzo ważne jest, aby w codziennym menu znalazło się minimum 400 g warzyw i owoców podzielonych na 5 porcji. Jedna porcja to około 80–100 g. Jest to ilość warzyw i owoców, którą należy spożywać w celu zachowania zdrowia. My chcemy żyć zdrowo i kolorowo, a Wy?

Źródło: materiały edukacyjne Edukacyjnego Programu dla Zdrowia w  Szkołach.