Całodobowa infolinia pomocowa dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych

Beata Stefańska   05.06.2023

Szanowni Państwo i Drodzy Uczniowie,

poniżej trzy pomocowe numery telefoniczne w sytuacjach kryzysowych dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, pod którymi można uzyskać profesjonalną pomoc psychologów.

z poważaniem,
Beata Stefańska – pedagog szkolny
********************************************

1. Telefon zaufania – bezpłatny numer:
800 12 12 12, pod którym dzieci i młodzi ludzie mogą otrzymać wsparcie psychologiczne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Pod ten numer mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.
(Kuratorium Oświaty w Łodzi informuje, że ten Telefon Zaufania działa w Biurze Rzecznika Praw Dziecka).

2. Samorząd województwa łódzkiego uruchomił też Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Pomoc psychologów
w sytuacjach kryzysowych można uzyskać dzwoniąc na numer 726 611 611 w godzinach 15 – 18.

3. Telefon Zaufania 116 111 – całodobowy, bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i młodzieży „Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę”.