Dzień Otwarty SP12 i Koci Piknik

Agata Kucharczyk   24.04.2023

Dzień Otwarty w naszej szkole, to coroczne wydarzenie, które gromadzi rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do klasy pierwszej. W tym roku ta forma została poszerzona o działania w plenerze. Na zielonych terenach wokół budynku zorganizowaliśmy Koci Piknik pod hasłem „Sobota- imieniny kota”.  Bogata oferta festynu przyciągnęła wielu mieszkańców osiedla, a wspaniała pogoda sprzyjała wypoczynkowi i świetnej zabawie na przygotowanych przez nauczycieli i uczniów stanowiskach.

Przyszli pierwszoklasiści wraz z opiekunami zapoznali się ofertą naszej szkoły, mieli również okazję poznać jej infrastrukturę. Podczas spaceru mogli zajrzeć do sal klas 1 – 3, pracowni klas starszych, hali sportowej, sal gimnastycznych oraz przebieralni, świetlicy, biblioteki, pracowni komputerowej, a także szatni. Obejrzeli również występ zespołu wokalnego Tuzinki.

W kawiarence „Miau-Miau Cafe” można było zakupić wypieki przygotowane przez klasy starsze, natomiast klasy młodsze oferowały zdrowe przekąski do lunchboxu, „Zdrowe ła – kocie”. Na rozciągniętej między drzewami folii mali artyści prezentowali swoje malarskie talenty, a amatorzy baniek mydlanych z radością wypuszczali je w powietrze. Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, szachy pod chmurką i oczywiście wszelkie działania związane ze sportem i tańcem. Akademia Młodego Piłkarza oraz Niebieskie Igrzyska dostarczyły wielu emocji nie tylko dzieciom, ale również kibicującym im rodzicom. Pokazy taneczne „Czarnych Stóp”, wspólne tańce „Makarena” i „Belgijka”, gra w boole, zabawy z chustą animacyjną, pokaz eksperymentów chemicznych, logorytmika, Kocio-budka, gogle VR, rycerz wraz z damą z grupy rekonstrukcyjnej Bractwa Rycerskiego „Signum Temporis”, występ uczniów z klas trzecich, wóz strażacki i policyjny to kolejne atrakcje naszego pikniku. Wszystkiemu przyglądał się Kot Prewencjusz, który chętnie pozował do zdjęć. Wokół boiska można było również podziwiać galerię kocich portretów przygotowanych przez uczniów. Naszą plenerowa imprezę prowadziły dwa sympatyczne kocury – nauczycielki klas pierwszych, pani Barbara Opłatek i Anetta Kasprzak vel Rosiak.

Koci Piknik stanowił wydarzenie finałowe całorocznego szkolnego projektu edukacyjno-charytatywnego „Jeden kot – tysiąc pomysłów na rozwijanie twórczej aktywności uczniów, czyli Łódzki/Ludzki kot inspiruje”.

Dziękujemy za udział i zapraszamy do Dwunastki!