Niebieska Olimpiada 2023

Dagmara Urbaniak   23.04.2023

22 kwietnia 2023r podczas Dni OtwartychKociego Pikniku odbyły się Niebieskie Igrzyska.

Kwiecień ma kolor niebieski i z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego wydarzenia będącego częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

W Igrzyskach uczestniczyli uczniowie z klas I-III wybrani przez wychowawców jako reprezentacja. Wsparcie w pokonywaniu kolejnych dyscyplin młodszym kolegom i koleżankom okazali wolontariusze z starszych klas. Czuwali oni nad przestrzeganiem gry fair play i dopingowali małych olimpijczyków. Wolontariusze wykazali się ogromną empatią i zaangażowaniem. Młodych sportowców nie opuszczał w tym dniu duch sportu, a igrzyska okazały się wspaniałą możliwością do wspólnej zabawy i integracji.

Pod czujnym okiem Pani Emilii mali olimpijczycy pokonywali kolejne dyscypliny. Nie zabrakło przy tym harców, śmiechu i pogody ducha.

Atrakcją podczas sportowej zabawy okazał się kot Prewencjusz, który razem z wolontariuszami czuwał nad bezpieczeństwem sportowców.

Wszyscy w tym dniu ubrani byli na niebiesko na znak solidarności z dziećmi w spektrum i ich rodzinami. Po zakończonych rozgrywkach wszyscy uczniowie biorący w nich udział zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami, a wolontariusze słodką przekąską.

Przebieg Niebieskich Igrzysk został uwieczniony przez panią Agatę Kucharczyk, a nad organizacją i niebieską olimpiadą czuwały: Dagmara UrbaniakEmilia Olejnik-Krawczyk.

Wyrazy wdzięczności dla Pani dyrektor i zastępcy dyrektora za umożliwienie przeprowadzenia Niebieskich Igrzysk w trakcie Dni Otwartych.

Ogromne podziękowania dla wszystkich nauczycieli klas I-III za wybór reprezentacji, uczniom za wykazanie zainteresowana, nauczycielom i rodzicom będącym w tym dniu razem z nami.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wielkie emocje i dobrą zabawę.

Wielkie gratulacje!!!

pedagog specjalny