Spotkanie z Siostrą Misjonarką

Anna Grzybek   21.04.2023

W ostatni wtorek 18.04. odwiedziła nas Misjonarka Siostra Gianna Smażewska. Kilka lat temu pracowała w naszej szkole, teraz na co dzień pracuje w przedszkolu i szkole w Sierra Leone w Kambii. Siostra opowiadała uczniom o swojej posłudze wśród ludzi mieszkających w Zachodniej Afryce. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek na temat tamtejszej kultury, zwyczajów, jak również afrykańskiej kuchni i nieznanych nam owoców i warzyw:). Spotkanie było ubogacone pokazem zdjęć oraz filmikami z przedszkola św. siostry Faustyny, dla którego w marcu tego roku zbieraliśmy zeszyty i kredki. Uczniowie zadawali wiele pytań, a nawet niektórzy zapragnęli wyjechać na misje i pomagać innym ludziom w spotkaniu Boga, tak jak Siostra Gianna:)