Mediateka na nas czeka, czyli zwiedzamy zrewitalizowane miejsca w Łodzi

Agata Kucharczyk   31.03.2023

31 marca udaliśmy się do jednej z najnowocześniejszych bibliotek w naszym mieście, w której tradycyjne księgozbiory łączą się z dostępem do nowoczesnych technologii informacyjnych. W niedawno zrewitalizowanej przestrzeni MEDIATEKI mieszczą się sale tematyczne, które dostosowane zostały do potrzeb i zainteresowań czytelników oraz graczy w każdej grupie wiekowej. Dla dzieci stworzona została sala BULLERBYN, gdzie oprócz bogatego księgozbioru, przytulnej czytelni znajduje się również interaktywna ścianka do gier i zabaw ruchowych. Dla miłośników budowania z klocków LEGO zostało stworzone LEGOWISKO, a amatorzy gier komputerowych mają do dyspozycji salę gamingową z najnowszymi konsolami PlayStation i Xbox, systemem VR oraz symulatorami: lotu i wyścigowym. Fani  komiksów i mangi mogą miło spędzić czas w MULITIWERSUM, natomiast melomani mają do dyspozycji salę DYSONANS, w której oprócz gry na instrumentach mogą posłuchać winylowych płyt na kolekcjonerskim gramofonie „Oscar”. Sfera POLANA to zaciszna czytelnia, gdzie można zrelaksować się z książką. MEMO posiada również nowoczesne studio do tworzenia filmów oraz salę kinową, w której odbywają się seanse filmowe oraz działa klub filmowy o charakterze dyskusyjnym. Podczas zwiedzania MEDIATEKI nie tylko poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat korzystania z jej zasobów, mieliśmy też okazję poczytać, pograć i pobawić się w różnych strefach biblioteki. Po udanej wycieczce przyszedł czas na pamiątkowe zakupy… Bogata oferta różnorodnych warsztatów i wydarzeń oraz wspaniałe, przyjemne i przyjazne wnętrza skłoniły większość dzieci do zapisania się do Miejskiej Biblioteki.