V Konkurs Międzyszkolny -W poszukiwaniu praw chemii i fizyki

Aleksandra Wielkopolan   21.03.2023

10 marca został przeprowadzony  V Konkurs Międzyszkolny  – W poszukiwaniu praw chemii i fizyki, zorganizowany przez XII LO w Łodzi.  Konkurs polegał na przygotowaniu w zespołach prezentacji multimedialnej w power poincie oraz wykonywaniu przez uczniów doświadczeń chemicznych z wykorzystaniem odczynników chemicznych. Rywalizacja grup konkursowych była bardzo zacięta. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe prezentacje i doświadczenia.  Z naszej szkoły uczestniczyli: Gabriela Kowalska, Małgorzata Kułaga, Borys Cisowski – 1 grupa – uczniowie klasy 7a oraz Borys Buczkowski, Lena Nadarzyńska, Nikola Kwiatkowska – grupa -uczniowie klasy 8a.

1 grupa wykonała doświadczenie -Reakcja nadtlenku wodoru z jodkiem potasu , 2 grupa – Żarłoczny roztwór – reakcja kwasu siarkowego (VI) z nadtlenkiem wodoru.

Przemysław Jóźwiak