Bohaterowie lektur bez tajemnic!

Małgorzata Rudnicka-Toczek   10.10.2022

W poniedziałek, 10 października, wraz z koleżankami i kolegami z klasy VIb zanurzyliśmy się w magiczny świat  lektury ,,Szatan z siódmej klasy”, którego autorem jest Kornel Makuszyński.

Naszym zadaniem było przebranie się za jednego z bohaterów powieści. Większość osób ucharakteryzowała się  na Wandę i Stasia. Niektórzy postanowili przebrać się za bohaterów drugoplanowych i epizodycznych.

Wśród nas byli lekarze, państwo Gąsowscy, fałszywi malarze,  a nawet sam profesor Gąsowski. Przebrania były perfekcyjnie dopracowane i kolorowe.   Niektórzy uczniowie mieli ogromną wenę twórczą i część stroju dorysowywali czy dokleili…

Prezentowaliśmy nasze postacie i wyjaśnialiśmy, dlaczego je wybraliśmy. Dzięki temu mogliśmy się pochwalić naszą znajomością lektury. Cała klasa była zadowolona, że lekcja języka polskiego może być taka ciekawa i pomysłowa.

A wszystko dzięki wyobraźni naszej Pani od języka polskiego. Mamy nadzieję, że takie lekcje będą zdarzały się częściej i będziemy mogli w sposób oryginalny  zdobywać i utrwalać wiedzę.

Autor: uczennica klasy VIb