Książki, które urzekają

Aleksandra Wielkopolan   02.12.2022

Są takie. Wywołują szybsze bicie serca, zachwycają tematem, narracją, językiem, obrazem. Przeczytane wczoraj, lub dawno temu wciąż  budzą emocje, które chce się zachować tylko dla siebie, częściej takie, którymi chce się podzielić z innymi. „Książki, które urzekają”, to hasło XXII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych. Oto tegoroczne zadania konkursowe.

• Klasy I-III
    Ilustrujemy ulubioną książkę
    Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej stanowiącej ilustrację wybranej książki. Technika dowolna – płaska,  z wyłączeniem technik komputerowych.

• Klasy IV-VI
    Zaprojektuj okładkę książki
    Zadanie polega na wykonaniu projektu okładki książki.
    Technika dowolna – płaska,  z wyłączeniem technik komputerowych.

• Klasy IV-VIII
    Autorze, urzekła mnie Twoja książka
    Zadanie, to praca literacka – list do autora książki, która zachwyciła czytelnika, i w którym czytelnik dzieli się z autorem swoimi emocjami i refleksjami po jej lekturze. Inspiracją do napisania pracy może być pozycja z literatury pięknej, komiks, wydawnictwo albumowe, informacyjne.
    Regulamin

Zgłoszenia do udziału w konkursach przyjmowane będą do dnia 15 grudnia 2022 roku w bibliotece.

Przed przystąpieniem do pracy należy uważnie  przeczytać regulamin. Pomocy w realizacji zadań chętnie udzielą nauczyciele poloniści, plastycy i Wasza bibliotekarka.