W roli głównej pluszowy miś

Anetta Kasprzak vel Rosiak   25.11.2022

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia.  Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi misiami. Ponieważ misie nie mogą chodzić same do szkoły, to nasi uczniowie sami zmienili się w misia za sprawą misiowych masek. Wszystkie misie tego dnia otrzymały nowe ubrania, bo uruchomiliśmy klasową szwalnię. Oglądaliśmy film, a w roli głównej nieoceniony miś Uszatek.

Obejrzeliśmy prezentację i poznaliśmy genezę pluszowego misia.

Geneza pluszowego misia sięga 1902 roku, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt podczas polowania kazał uwolnić postrzelonego przez jednego ze swoich towarzyszy małego niedźwiadka. Historia przerażonego zwierzątka stała się kanwą rysunku w waszyngtońskiej gazecie. Zauważył je producent zabawek. I tak maskotka, zdrobniale nazwana na cześć prezydenta Teddy Bear, stała się najlepszym dziecięcym przyjacielem. Z tej okazji w klasie zagościł pluszowy miś o imieniu Parówka. Aby misiowi było raźniej każdy z nas tego dnia przemienił się w misia.

Na koniec dnia każdy „wyturlał” misia:)