25 listopada – Dzień Misia:)

Agata Kucharczyk   25.11.2022

Pluszowe miśki – mięciutkie, puszyste przytulanki dające radość, uśmiech i poczucie bezpieczeństwa; przyjaciele dzieciństwa, powiernicy sekretów, strażnicy snów oraz nieodłączni towarzysze zabaw, obchodziły dzisiaj swoje święto. Zostało ono ustanowione 25 listopada 2002 roku – w setną rocznicę powstania maskotki. Geneza pluszowego misia sięga 1902 roku, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt podczas polowania kazał uwolnić postrzelonego przez jednego ze swoich towarzyszy małego niedźwiadka. Historia przerażonego zwierzątka stała się kanwą rysunku w waszyngtońskiej gazecie. Zauważył je producent zabawek. I tak maskotka, zdrobniale nazwana na cześć prezydenta Teddy Bear, stała się najlepszym dziecięcym (i nie tylko) przyjacielem.
Z tej niezwykłej okazji w klasie zagościły nasze pluszowe miśki. Uczyły się razem z nami – pisały i czytały, bawiły się w czasie przerwy. Z okazji ich święta odbyła się również misiowa dyskoteka, podczas muzyki miśki śpiewały z nami jesienną piosenkę, a w czasie lekcji wfu była misiowa rozgrzewka, gimnastyka oraz wyścigi.

źródło: Paulina Kozłowska, Świat Przedszkolanki