K jak kot

Anetta Kasprzak vel Rosiak   08.11.2022

Dziś na lekcji poznaliśmy literę k. Całkiem przyjemny czas, bo w roli głównej na lekcji występowały koty, czyli uczniowie klasy 1a. Każdy przebrany w koci stój nawet potrafił wydawać kocie odgłosy, jak na prawdziwego kota przystało. Podczas zajęć wykonywaliśmy pacynkę kota, wyturlaliśmy koty rysując je zgodnie z instrukcją, kolorowaliśmy koty i oczywiście tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenkę: „Idzie kot”. Było nam wszystkim kocio:)

„Daj wielką szansę kotom. Właśnie teraz i tu, one są przecież po to by mruczeć ci do snu, by cię pocieszyć, gdy miejsca nie możesz znaleźć, gdy przyjdą smutne dni, męczą tęsknoty, żale. Kot spojrzy w oczy twe, w których nadzieja gaśnie i minie to, co złe w sercu zrobi się jaśniej”
Iwona Wideryńska