„Książka Mówi”

Aleksandra Wielkopolan   07.11.2022

W środę, 3 listopada ósmoklasiści  Nikola Kwiatkowska i Krzysztof Suligorski wzięli udział w rejonowym etapie konkursu „Książka Mówi”.  Tym razem przemówiły głosami swoich czytelników utwory Adama Mickiewicza. Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Romantyzmu Polskiego. Celem organizatorów  Konkursu – Departamentu Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego- jest upowszechnianie dokonań artystycznych Adama Mickiewicza, wybitnego przedstawiciela kultury epoki.

Wysłuchania konkursowe odbyły się w  Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im prof. Tadeusza Kotarbińskiego

Utwory, które interpretowali nasi ósmoklasiści można przeczytać tu: „Burza”, „Śmierć Pułkownika” oraz, oczywiście,  w szkolnej bibliotece.