Joanna Ogińska   25.10.2022

Nasza klasa wraz z klasa 4b  pojechała na wycieczkę do Warszawy.

Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji.

Początkowym punktem  programu było zwiedzanie Warszawskich Łazienek. Łazienki Królewskie czyli zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Charakterystyczne dla tego miejsca były zwierzęta – pawie, które spacerowały po terenie Ogrodu Łazienkowego.

Kolejnym elementem wycieczki był udział w doświadczeniach i animacjach znajdujących się w Centrum Nauki Kopernik. Eksperymenty  i obserwacje, które mogliśmy samodzielnie przeprowadzić były zaskakujące i bardzo interesujące. To była dla nas świetna zabawa oraz możliwość współpracy.

Po pysznym obiedzie wybraliśmy się na starówkę. Stare Miasto to  najstarszy ośrodek miejski Warszawy będący zwartym zespołem architektury zabytkowej, przeważnie z XVII i XVIII wieku o średniowiecznym układzie zabudowy, otoczone pierścieniem murów obronnych z XIV–XVI wieku.

W świetnych humorach wróciliśmy pod szkołę po dniu pełnym wrażeń i miłych przeżyć.