Z wizytą w Leśnym Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Kole

Ewa Jarecka   19.10.2022

19 października  uczniowie klas trzecich odwiedzili SOWĘ, czyli Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Piotrkowie Trybunalskim. SOWA w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia jest pierwszą w Polsce, pilotażową wystawą, będącą częścią wspólnego przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
SOWA to małe centrum nauki, pobudzające wyobraźnię i zachęcające do eksperymentowania, ale i zabawy. Wystawa składa się 15 eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół Centrum Nauki Kopernik. Ukazują one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Znalazły się wśród nich m.in. kolorowe cienie, rysowanie w lustrze, czy zadanie – usyp mapę. Następnie  udaliśmy się do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, który prowadzi leśniczy Paweł Kowalski. Głównym celem wycieczki było poznanie lasu i jego mieszkańców. Po leśnej osadzie oprowadzał nas  leśniczy, który w ciekawy sposób opowiadał o zwierzętach tam mieszkających. Poznaliśmy popularne gatunki zwierząt leśnych oraz ich zwyczaje. Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie przy ognisku.