Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Anetta Kasprzak vel Rosiak   27.09.2022

Kierunek Kielce

Wrzesień to idealny czas na wycieczki. No to siup. Pojechaliśmy w Góry Świętokrzyskie. Pierwszy dzień spędziliśmy na Łysej Górze, zwiedzaliśmy też Kopalnię Krzemienia Pasiastego w Opatowie. Następnie czas upłynął nam na zabawie i nauce w Bełtowie. Tam na mapie Polski w miniaturze czekała na nas zabawa, gra i zadania do wykonania. Było ciekawie, mogliśmy poznać wiele  zamków, miniatury tych, które znajdują się w Polsce. Na koniec dnia pasowanie na rycerza. Wieczorową porą udaliśmy się do ośrodka i tam zaczęła się zabawa na całego. Wspólne rozmowy, tańce i oczywiście uczta.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania zamku w Chęcinach. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, a tam wiele maleńkich domków z lat 20. Mogliśmy zobaczyć jak w tamtym czasie uczyły się dzieci, jak wyglądała wtedy polska szkoła. Ostatnim punktem programu wycieczki było Centrum Nauki Leonarda da Vinci. Czekało tam na nas wiele niespodzianek. Na koniec wycieczki wspólne jedzenie i powrót do Łodzi, a w autokarze panowała fantastyczna atmosfera, zabawy, radości i śmiechu. I o to chodziło!