Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficzno-Plastycznego

Agata Kucharczyk   29.04.2022

29 kwietnia br. gościliśmy w naszej szkole uczestników Międzyszkolnego Konkursu Fotograficzno – Plastycznego z wykorzystaniem zdjęć murali z Interdyscyplinarnego Projektu „Ludzki/Łódzki Kot” dla klas 4-8 „Kto szuka, ten tworzy. Znajdź Łódzkiego/Ludzkiego Kota, a zainspiruje cię jego fota”.

Na konkurs napłynęło kilkanaście prac nawiązujących do murali przedstawiających uczłowieczonego kota, namalowanych w pięciu dzielnicach Łodzi przez Natalię Biegalską i Piotra Chrzanowskiego. Zadaniem uczniów było wykorzystanie fotografii wybranych obrazów do stworzenia własnej interpretacji z zastosowaniem techniki collage. Powstały interesujące dzieła, które chętnie pokażemy twórcom interdyscyplinarnego projektu „Łódzki/Ludzki Kot”. Podsumowanie konkursu uświetnił występ zespołu TUZINKI, który wykonał dwa utwory nawiązujące do tematyki spotkania: „Opowieść o Łodzi” oraz „Idzie kot”.

źródło: Portiernia Sztuki

Nasze działania wspiera