Poznajemy zawody – bibliotekarz

Agata Kucharczyk   25.04.2022

25 kwietnia uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji bibliotecznej. Zostaliśmy zaproszeni do największej biblioteki w Łodzi. Przekraczając jej progi poczuliśmy się jak prawdziwi studenci, bowiem była to Biblioteka Uniwersytecka.

Zapoznaliśmy się ze sposobami i zasadami wypożyczania książek. Dowiedzieliśmy się, że są one zupełnie inne, niż w naszej szkolnej bibliotece. Należy mieć specjalną elektroniczną kartę, a wypożyczanie i oddawanie to czynność wspomagana przez specjalne komputerowe urządzenie.

Zwiedziliśmy ogromną wypożyczalnię i czytelnię, w których mogliśmy, jak prawdziwi studenci, samodzielnie wybierać interesujące nas książki oraz oglądać je i czytać fragmenty.

W dziale muzykaliów aktywnie słuchaliśmy muzyki oraz oglądaliśmy zgromadzone tam zapisy nutowe, płyty, urządzenia odtwarzające dźwięk. Na specjalne życzenie wysłuchaliśmy swoją ulubioną piosenkę Grzegorza Turnaua „Cichosza”.

Zajęcia były fascynujące. A oprócz nich zapamiętamy również przejażdżkę nowoczesną, szklaną windą 😉

Bardzo dziękujemy pani Kasi Chruściel za zorganizowanie wycieczki oraz pracownikom BUŁ za miłe i ciekawe zajęcia.