Jeden kot – tysiąc pomysłów

Agata Kucharczyk   10.03.2022

Ogłaszamy realizację projektu edukacyjno – charytatywnego

„Jeden kot – tysiąc pomysłów na rozwijanie twórczej aktywności uczniów,
czyli Łódzki/Ludzki kot inspiruje”

Poprzez różnorodne działania chcemy wzbudzić zainteresowanie uczniów sztuką w przestrzeni miejskiej, rozwijać ich aktywność i kreatywność artystyczną oraz wyróżnić talenty literackie, plastyczne i aktorskie, pozyskać środki na rzecz zwierząt z terenów objętych wojną, a także integrować społeczność szkolną i międzyszkolną.

W ramach projektu proponujemy następujące działania:
Międzyszkolny konkurs fotograficzno – plastyczny dla klas 4-8 z wykorzystaniem zdjęć murali z Interdyscyplinarnego Projektu „Ludzki/Łódzki Kot” – „Kto szuka, ten tworzy. Znajdź Łódzkiego/Ludzkiego Kota, a zainspiruje cię jego fota”
Szkolny konkurs literacki dla klas 1-8 na napisanie wiersza pod tytułem „Mój kot ma ludzkie marzenia”  lub „O czym marzy kot?”
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski  „Kocia wrażliwość”, Międzyszkolny Konkurs Miniatur scenicznych „Kot w Teatrze”
Zbiórka karmy dla kotów z TOZ
„Szkoła z pazurem” – nawiązanie za pośrednictwem Facebooka kontaktu ze szkołami, które mają „koci mural” lub inny element wyróżniający, nawiązujący do wizerunku kota
Plebiscyt szkolny na imię dla naszego kota z muralu
Ciekawostki o kotach –„Tablicowy leksykon”
„Fotka Kotka” – akcja na Facebooku szkolnym; Idź na spacer po Łodzi i „złap” łódzkiego kota  (może to być pomnik, mural, kot w oknie, kot
w naturze, kot na witrynie sklepowej itp.)
„Koty Dwunastki”– galeria zdjęć kotów uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły
Dzień Otwartych Drzwi „Mam kota na punkcie kota”
Koci Tydzień – promocja SP 12:

– Wystawa prac „Ludzki kot”;

– Koci taniec na korytarzu w czasie przerw;

– Wystawy pokonkursowe – prace plastyczne i wiersze;

– Licytacja maskotek uszytych w ramach projektu „Zabawka szmaciana – radość murowana”;

– Uroczystość podsumowania konkursów „Kto szuka, ten tworzy. Znajdź Łódzkiego/Ludzkiego Kota, a zainspiruje cię jego fota”
„Mój kot ma ludzkie marzenia”

– Przebieranki – koty na wesoło;

– Zbiórka karmy;

– Fotobudka z kotem.

Uroczystość podsumowania konkursów: „Kocia wrażliwość”, „Kot w Teatrze”