Szkolny konkurs literacki „Mój kot ma ludzkie marzenia”, „O czym marzy kot?”

Agata Kucharczyk   08.03.2022

Szkolny konkurs literacki
na napisanie wiersza pod tytułem
„Mój kot ma ludzkie marzenia” lub „O czym marzy kot?”

ORGANIZATOR

• Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 12 im. Mariana Batki w Łodzi, 92-306  Łódź,
          ul. Jurczyńskiego 1/3.

ADRESAT KONKURSU

• Konkurs adresowany jest do trzech grup wiekowych uczniów SP 12: klas 1 – 3, 4 – 6, 7 – 8.

CELE KONKURSU

• Inspirowanie dzieci do aktywności twórczej.
        • Rozwijanie talentów literackich.
        • Rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywności.
        • Stworzenie dzieciom możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów na stworzonej w szkole ekspozycji oraz na stronie internetowej.
        • Pokazanie sposobu na alternatywne spędzanie czasu wolnego.

PRZEDMIOT OCENY KONKURSOWEJ

• Przedmiotem oceny konkursowej jest wiersz rymowany, który powinien składać się z co najmniej

– dla uczniów z klas 1-3: z 10 wersów,

– dla uczniów z klas 4-6: z 15 wersów,

– dla uczniów z klas 7-8: z 20 wersów

STRUKTURA I PRZEBIEG KONKURSU

• W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace autorskie, ułożone samodzielnie przez uczestników konkursu, dotąd niepublikowane w Internecie, w książkach i w czasopismach, nie nagradzane w innych konkursach.
        • Każdy uczestnik składa tylko jedną pracę.
        • Prace mają być dostarczone w formie wydruku na karcie formatu A4, mogą być opatrzone dowolną grafiką niepodlegającą ocenie:

– Klasy 4-8 do pani Joanny Dynaburskiej oraz w formie elektronicznej na adres: [email protected]

– Klasy 1-3 do pani Małgorzaty Góry oraz w formie elektronicznej na adres: [email protected]

• Wydrukowana praca ma być opatrzona metryczką /imię i nazwisko autora pracy, klasa/.
        • Wyłonienie laureatów przeprowadzi Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12.
        • Komisja oceniać będzie walory prac według następujących kryteriów:
        • Zgodność z tematem.
        • Poprawność językowa i ortograficzna.
        • Oryginalność zaprezentowania tematu.
        • Ogólny wyraz artystyczny.

TERMINARZ KONKURSU

• Prace konkursowe należy dostarczyć oraz przesłać drogą elektroniczną do dnia 4 kwietnia 2022.
        • Informacja, uroczystości podsumowania i wręczenia nagród ukaże się w dniu 13 kwietnia 2022 na stronie internetowej szkoły.
        • Rozstrzygnięcie 25 kwietnia 2022 /poniedziałek/

• Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody.

UWAGI KOŃCOWE

• Z chwilą złożenia prac uczestnicy konkursu przenoszą na Szkołę Podstawową nr 12 w Łodzi nieodpłatnie, bezterminowo, bez ograniczeń co do terytorium wszelkie autorskie prawa majątkowe do prac, stanowiących przedmiot konkursu, na wszystkich polach eksploatacji, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 Nr 90, poz. 631, z późn. zm.).
      • Wyniki konkursu zatwierdzone przez Komisję Konkursową są ostateczne.
      • Współpraca – organizator projektu „Łódzki/Ludzki Kot” Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Portiernia Sztuki.KLAUZULA INFORMACYJNA
      • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 12 z siedzibą przy
        ul. Jurczyńskiego 1/3 w Łodzi.
      • Dane osobowe uczniów przetwarzane będą dla celu organizacji i przeprowadzenia konkursu.

ZAŁĄCZNIKI

Załącznik nr 1 – Oświadczenie o nieodpłatnym przeniesieniu praw autorskich.

Załącznik nr 2  – Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i potwierdzenie zapoznania się z regulaminem.

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA

Nasze działania wspiera