Pisarz niewątpliwie fantastyczny

Aleksandra Wielkopolan   04.01.2022

Zapraszając do udziału w XXI ŁFBS „Poczuj magiczną moc fantasy” obowiązkowo należy przywołać  sir Terry’ego Pratchetta.

Angielski  pisarz znany wszystkim, a już na pewno fanom fantastyki. Autor kultowego cyklu „Świat Dysku”, genialnie przetłumaczonego na język polski przez Piotra Cholewę. Obdarzony wyjątkową wyobraźnią i poczuciem humoru, mistrz obserwacji zjawisk natury wszelakiej otaczającego świata  i, jedynej w swoim rodzaju, narracji.

Jako, że wspomniany „Świat…” jest kierowany do nieco starszych, niż uczniowie
w podstawówce, czytelników, nie znajdziecie go w naszej bibliotece. Mamy za to kilka innych książek tego autora, w tym debiutancki „Dywan” (napisany w wieku 17 lat, później poprawiony) oraz rewelacyjne „Księgi Nomów”.

Zainteresowanych innymi powieściami Pratchetta zaprasza się do prywatnych zbiorów Waszej bibliotekarki, która jest, co zapewne zdołaliście zauważyć, żarliwą fanką twórczości tego autora.