Legenda pewnej wioski

Anetta Kasprzak vel Rosiak   15.12.2021

W grudniowy dzień do naszej klasowej wioski przybył znany już nam wędrowiec. Przyniósł ze sobą światło i wiele cennych życiowych mądrości. Zafascynował nas swoim poczuciem humoru oraz pomógł zrozumieć panujące w naszym społecznym życiu określone zasady i normy. Pokazał nam, że każdy jest inny, ale bardzo potrzebny w klasowej wiosce. Każdy poczuł się ważny i potrzebny w grupie. Mędrzec przypomniał nam konieczność poszanowania wszystkich mieszkańców, stosowania zasad kultury w każdej sytuacji oraz zgodnego współdziałania i współpracy prowadzących do dobrego i bezpiecznego życia w społeczeństwie. Każdy z nas został ponownie obdarowany.
Co to takiego? To tajemnica, która jest w nas…
Trening umiejętności społecznych z zakresu profilaktyki wspomagający rozwój społeczny u dzieci poprowadził trener umiejętności społecznych i treningu interpersonalnego, pedagog i socjoterapeuta pan Sylwester Janek. To było fajne doświadczenie.