Poczuj moc fantasy

Aleksandra Wielkopolan   05.12.2021

„Poczuj magiczną moc fantasy” i weź udział w konkursach  XXI Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych. Na hasło „opowieść fantastyczna”  uczniowie Dwunastki mieli natychmiastowe skojarzenia:  magowie, zaklęcia, smoki, elfy, krajobrazy, eliksiry (a więcej można przeczytać na czarnych drzwiach informacyjnych biblioteki). Niezwykli bohaterowie, nadzwyczajne moce, tajemnicze miejsca, przygoda, walka dobra ze złem – sprawiają, że literatura fantasy jest bardzo popularna wśród młodych czytelników.
I bardzo dobrze! Żaden inny gatunek literacki nie oferuje  wyobraźni większego pola do popisu.

W tym roku bibliotekarze łódzkich szkół zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w trzech konkursach.

Kraina stworów
Kukiełka przedstawiająca postać z wybranej książki z gatunku fantasy.

Klasy IV-VI
Fantastyczne! Polecam
Projekt plakatu rekomendującego wybraną pozycję literatury fantastycznej.

Klasy VII-VIII
Pofantazjujmy!
Praca literacka w postaci powiadania stanowiącego
prolog, alternatywne  zakończeniem lub rozwinięcie wątku pobocznego
wybranej książki fantastycznej.
Regulamin

Przed przystąpieniem do pracy prosimy o dokładne przeczytanie regulaminu wybranego konkursu
i skontaktowanie się z nauczycielem bibliotekarzem, aby  wyjaśnić ewentualne wątpliwości.

Poniżej- mini fotorelacja z okazjonalnej wystawki i wybrane z naszej półki fantastyczne książki, które zabiorą Was w świat baśni i przygody.