Mała książka – wielki człowiek

Agata Kucharczyk   22.11.2021

„Mała książka-wielki człowiek” to trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii przygotowanej z myślą o dzieciach rozpoczynających naukę w szkole. Nasze pierwszaki otrzymały dziś „Wyprawki Czytelnicze” w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz alfabet. Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, napisanych przez  przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, natomiast broszura pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” pełni dwie role: jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów pokazującym, jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla najmłodszych czytelników przygotowano również Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Po co czytać?

Dlaczego warto czytać dziecku?

Dlaczego warto chodzić z dzieckiem do biblioteki?