Abece

Aleksandra Wielkopolan   22.11.2021

Dzisiaj nasi najmłodsi uczniowie podczas pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej dostali „Wyprawkę Czytelniczą dla Pierwszoklasisty”. „Pierwsze abecadło”, antologia tekstów literackich wybitnych polskich autorów klasycznych i współczesnych oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, poradnik dla rodziców i opiekunów podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania, są elementami kampanii społecznej „Mała książka-wielki człowiek” realizowanej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną Mała książka- wielki człowiek, na której zamieszczono szczegółowe informacje o projekcie. Rodzice znajdą tu także rekomendacje czytelnicze dla młodszych dzieci, propozycje kreatywnych aktywności z książką, a nawet takie ciekawostki, jak „Najmłodsi pisarze świata”.