Pies kudłaty, pies kudłaty…

Barbara Opłatek   18.10.2021

Psy ze schroniska są tak samo piękne, jak te rasowe, które zdobywają medale na psich konkursach.

Często są obdarzone historią trudnych przejść i doświadczeń oraz potrzebują więcej czasu na przełamanie bariery nieufności, strachu czy niepewności,
ale kiedy te wszystkie trudności zostaną pokonane, taki pupilek potrafi odwdzięczyć się wielką miłością i wdzięcznością.

Panie z Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami opowiedziały nam, jaka odpowiedzialność spoczywa na opiekunach zwierząt oraz w jaki sposób należy opiekować się psem. Jak o niego dbać i zapewnić doskonałe warunki życia. Zwróciły również uwagę na podejmowanie przemyślanych decyzji, uwzględniając nie tylko wielką chęć posiadania zwierzaka, ale również na odpowiedzialność związaną z jego posiadaniem. Dzięki tej wizycie mieliśmy okazję poznać przemiłego czworonoga Rico – przemiłego psiaka, który bardzo lubi dzieci.